免费下载

Rakam Bulmaca - Free

  Rakam Bulmaca - Free icon

  Rakam Bulmaca - Free

  通过: Ozlem Kuscu 3 10

  10 用户
  评级
  免费下载

  截屏

  描述

  Bilgisayarın tuttuğu birbirinden farklı 4 basamaklı rakamı en az kaç denemede bulabileceksin?

  Mümkün olan en az sayıda denemede ve en kısa sürede bulmaya çalış!

  Düşün, odaklan, başar!

  -------------------------------
  Nasıl Oynanır?

  Oyun ekranı iki bölümden oluşmaktadır. Ekranın üst kısmı o anki tahmin için kullanılır. Sol tarafta tahmin edilen sayı görülmektedir. Sağ tarafta ise tahminde bulunmak için kullanılan tuş paneli vardır. Tuş panelindeki aktif tuş sayısı, seçilen zorluk seviyesine göre farklılık gösterir. Örneğin 4. zorluk seviyesi için 0 ile 3 arasında toplam 4 tuş aktiftir. Benzer şekilde 7. zorluk seviyesinde 0 ile 6 arası toplam 7 tuş aktif durumdadır.

  Ekranın alt kısmında ise, önceki tahminleri gösteren tahmin listesi bulunmaktadır. Her tahminden sonra bu listeye yeni bir satır eklenir. Her satırın sol tarafındaki 4 rakam, yapılmış olan tahmini gösteririr. Satırın sonunda ise bir yeşil bir de kırmızı olmak üzere iki rakam daha bulunur. Bu iki rakam tahmindeki başarıyı göstermektedir. Yeşil rakam tahmin içindeki rakamların kaç tanesinin doğru yerinde bulunduğunu gösterir. Kırmızı rakam ise, tahmin edilen rakamların kaç tanesinin tutulan sayı içinde bulunduğunu fakat yerlerinin yanlış olduğunu gösterir.

  Bir örnek ile açıklayalım :

  Tutulan sayı 1234 olsun ve tahmin edilen sayı da 1253 olsun. 1 ve 2 rakamlarının hem kendileri hem de yerleri doğru olduğu için, yeşil rakam 2 gösterecektir (buna +2 diyebiliriz). 3 rakamı ise, tutulan sayı içinde bulunmaktadır fakat yeri doğru değildir, bu nedenle, bir tane de doğru rakam yanlış yerde olduğu için kırmızı rakam 1 gösterecektir (buna da -1 diyebiliriz).

  Eğer tutulan rakam 1234 iken, tahmin 1325 olsaydı, 1'in yeri de doğru olduğundan +1 (yeşil bir), 2 ve 3 rakamları doğru fakat yerleri yanlış olduğundan -2 (kırmızı 2) olacaktı.

  Yeşil 4 (+4) yaptığında kazanacaksın!


  Rakam Bulmaca / Sayı Bulmaca
  -------------------------------

  Not : 8, 9 ve 10. zorluk seviyeleri sadece tam sürümde aktiftir!

  用户观点

  3 来自评论

  "非常棒"

  10